Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bursa’da hacamat tedavisinde uzman kadromuzla 5 yıldır hizmet vermekteyiz. Konusunda uzman kadromuz ayrıca Rukya tedavisi ve Sülük tedavisi de uygulamaktadır.

Biz Nasıl Başladık?

Malum Ülkemizde hacamat kursları var. Bu konuda Doktorundan pratisyen hekimine ya da başkasından eğitim almış normal vatandaşa kadar herkes eğitimin bir ucundan tutmuş. Bu güzel bir şey tabi. 60 günlük kurs mukabili herkes belirli bir ücret ödeyerek sertifika alabiliyor. Ancak bu sertifikaların Sağlık Bakanlığı onayı olmadığı için resmi olarak bir bağlayıcılığı yok. Sağlık Bakanlığı sadece ve sadece hastanelerde görev yapan kadrosuna hekim ve pratisyenlere resmi onay veriyor.
Hacamata başlamamız bundan altı sene önce oldu. O da bir nevi zaruret ve mecburiyetten oldu. Birilerinin bunu yapması gerekiyordu bu işi de sırtlanmak naçizane şahsıma düştü. Çünkü bunu bilmemiz farzı ayn bir mesele idi. Doktora gidip şifa bulamayan kardeşlerin umudu olmaya adaydım.
Bulunduğum yerde Arapça dil dersleri ile şeriat fakültesi öğrencilerine yönelik Gramer dersleri veriyordum. Bu sırada hem talebem ve de bu işte hocamla tanışma fırsatım oldu. Pakistanda uzun yıllar kalmış Ammar hocam imdadıma yetişti. Onunda bu işi öğrenmesi ve dahasını tecrübe etmesi hasbel kader olmuştu. Pakistan’da bir doktorun muayenehanesinde aylarca kalmak zorunda olan kardeşim ona yardım ederken o koşullarda herbalistik ilmini de iyice kavramıştı. Yanında getirdiği kitapları aldığı notları bitki çizimleri ve ilaç tarifleri ile hocalığımıza başladı. İki yıl beraber çalışma fırsatımız oldu. Bulunduğumuz yerdeki insanların durumlarının olmadığından mütevellit bu işi hiçbir ücret almadan Allah rızası için yapmaya başladık.
Ammar “Rayam” denilen hacamat yöntemini hastalarına uyguluyordu. İlk beni dizlerimden tedavi etmişti. Ondan sonra bir daha diz ve baldırlarımda ağrı hissetmemiştim. İki yıl zaman zarfında bir çok kimsenin derdine deva olmuştuk. Ayağını dikerek altına yastık koymadan yatamayan varis hastalarından sırt ve bel ağrıları çekenlere bir çok kimsenin duasını almıştık.
Daha sonra Bursa’ya döndüğümde İlmi çalışmalar üzerine bir dernek faaliyeti başlattık. Bursa ilinde bu vesile ile gelip giden bir çok haccam arkadaşla tanıştım. Ara verdiğim veçhiyle hacamata dönmeyi de istemiyordum. Açıkçası buranın şartlarında bunu yapmaya pek de cesaretim yoktu. Zarureten bir kardeş gelerek bu konuda yardım almak istediğini, tedavi olduğunu fakat uygulamadan memnun kalmadığını söyleyince iş başa düşmüştü. Bismillah deyip işe giriştik. Onun memnuniyeti çevresini getirdi. Ardından dernek bünyesinde derneğimize yardım amacıyla bu işe start verdik.
Yine kendileriyle beraber çalışıp istişare halinde olduğumuz haccam kardeşlerle beraber zaman zaman dernek yararına hacamat günlerinde faaliyet vermekteyiz.
Bursa da hacamat yapmaya böylelikle başladık. Kısa süre içinde çevremizden ve çevre illerden tedavi olmaya gelenler çoğaldı. Elimizden bir fayda geldiyse Allah’a hamdederiz. Şifa ancak Allah’tandır…

2018 Sancakweb tarafından dizayn edlmiştir. Oneman

×

اَلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ   Merhaba  

Ben Nebevi Hacamat Rukye Destek ve Danışma Asistanıyım. Size nasıl yardımcı olabilirim?

× Whatsapp Destek Hattı