Tedavileri Yapan Hastaların Unutmaması Gerekenler

Published on:

➖İlk olarak çok iyi bilmelisiniz ki tedaviler sadece bir vesiledir, asıl şifayı veren Allah’tır ve şifa sadece Ondan beklenmelidir.

➖Tedavileri şifa niyetiyle yapmak çok önemlidir, niyet ve tevekkül çok çok önemlidir.

➖Zeytinyağı veya çörekotuyağına alerjisi olan bunu doktoruyla konuşmalıdır.

➖Kalphastaları, hipertansiyon hastaları,hamile kadınlara sinameki çayı tavsiye edilmez. Kullanmadan önce doktorunuza danışın. Sinameki büyü ve cinlere karşi çok etkilidir, tedavinizi kolaylaştırır fakat üsteki durumlarda zararlıdır.

➖Tedaviler esnasında çok sabırlı olmak gerek, vucudunuzun ağırlaşması, çok ağrı çekmeniz iyileşmenizin yakın olduğuna işaretir .

➖Allah’a tevekkül, dua, zikir, namaz tedaviler esnasında en büyük silahınızdır.

➖Sabırsızlık, vazgeçmek, vesveseler, size rukye yapan ve size bu tedavilerde yardım eden kişiye karşi nefret şeytanın vesvesesidir. Sabretmek lazım.

➖Unutmamanız gerek ki Allah sevdiği kullarını imtihan eder, sabrın karşılığını bu dünyada ve ahirette verecektir hiç şüpesiz. Allah Teala sabredenlerle beraberdir.

➖Bilmelisiniz ki bu zor günler elbet bir gün bitecek ve Allah durumunuzu düzeltecektir..

➖Allah sizlere taşıyamayacağımız bir yük vermez. Her çekilen ızdırab günahlarımızın af olmasına vesiledir.

➖Kişi düşünerek peygamberlerin(a.s.v.s) hayatlarını ve kuranı okumalıdır, onların geçirdiği zor durumları, nasıl sabretiklerini ve Allah Tealanın onlara karşılığını dünyada ve ahirete nasıl verdiğini görmelidir.

Related